Dokąd (nie) jechać na wakacje? Ranking najniebezpieczniejszych miejsc podróży

Każdego dnia ceny biletów lotniczych spadają w zatrważającym tempie. Jednak dla turystów jest to jedynie kolejny powód do tego, by wybierać coraz odleglejsze cele wakacyjnych podróży. Azja i Afryka na dobre rozgościły się w ofertach biur podróży, tym samym dyskwalifikując Europę i Amerykę. Choć niewątpliwie klimat oraz widoki zapierają dech w piersiach, należy również wziąć pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwa, czyhające na niczego niespodziewających się turystów. W związku z tym, poniżej prezentujemy nieoficjalny, dość intuicyjny ranking miejsc, które uchodzą za szczególnie niebezpieczne dla zwiedzających.

Dokąd (nie) jechać na wakacje? Ranking najniebezpieczniejszych miejsc podróży

Indie

Miejsce narodzin Ghandiego oraz Bollywood. Już w tym zestawieniu widać co stanowi o tak ogromnej popularności tego kraju. To przede wszystkim miejsce ogromnego zróżnicowania, które z jednej strony urzeka, a z drugiej stanowi potencjalne źródło niebezpieczeństwa. Oglądając Tadź Mahal, nie wolno zapominać o zamachach, w których zginęło wielu niewinnych turystów. Hotele i miejsca często odwiedzane przez zwiedzających stały się głównym celem ataków. Konflikty na tle narodowościowym oraz religijnym sprawiają, że przechadzając się malowniczymi i klimatycznymi uliczkami, trzeba zachować szczególną ostrożność. Poza tym indyjskie ulice znane są nie tylko z oszałamiających zapachów przypraw i wolno chodzących krów, ale również z licznych grabieży oraz napadów.

Kolumbia

Od dłuższego czasu kojarzy nam się jedynie z netflixowym Pablo Escobarem, który uciekając przed policją po malowniczych miastach i odludziach Kolumbii, wzbudził w nas nie tylko podziw, ale i zazdrość. Piękne, dzikie tereny obrośnięte ogromną ilością drzew, niemal nigdy niegasnące słońce oraz wspaniała gościnność miejscowych. To wszystko zdecydowanie zachęca do kupna biletów i wylotu, ale w tym momencie należy przypomnieć sobie o czyhającym tam niebezpieczeństwie. Choć Kolumbia jest bardzo kuszącym celem wakacyjnych podróży, trzeba pamiętać o problemach z tamtejszym prawem. Odurzanie turystów narkotykami w celu grabieży, podrzucanie różnych środków dla okupu i najgorszy scenariusz, czyli więzienie. Prawo kolumbijskie posiada tak wiele luk, że turyści niesłusznie wtrąceni do więzienia nie mogą się z niego wydostać nawet latami.

Dokąd (nie) jechać na wakacje? Ranking najniebezpieczniejszych miejsc podróży

Izrael

To doskonały cel podróży dla osób, które pragną zobaczyć miejsca opisywane w Biblii, poczuć klimat Ziemi Świętej i rozkoszować się pięknymi widokami na Morze Czarne. Jednak mimo to, Izrael wciąż uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc podróży. Ciągłe zamachy i zamieszki stanowią niemal stały element krajobrazu. Warto zaznaczyć, że owe działania nigdy nie mają na celu skrzywdzenia turystów, którzy bądź co bądź, są jednym z głównych źródeł dochodu. Jednak prawdopodobieństwo znalezienia się w złym miejscu o niewłaściwym czasie jest dość spore.

Kenia

Choć z roku na rok podróże do Afryki zyskują coraz większą popularność, wciąż należy zachować szczególną ostrożność. Oszałamiająca przyroda oraz możliwość doświadczenia życia wielu plemion z pewnością zachęcają do odwiedzin. Z drugiej strony trzeba pamiętać o licznych napadach na turystów, częstych zamachach oraz walkach plemiennych. Poza tym Kenia sąsiaduje z Sudanem i Somalią, których sytuacja polityczna również nie zachęca do wyjazdu.

Może cię zainteresować: