Jak odpoczywać w czasach pandemii?

Pandemia uderzyła w branżę turystyczną ze zdwojoną mocą. Zamknięte stoki, hotele i restauracje zostały pozbawione źródła dochodu. Turyści spragnieni odpoczynku i wyjazdów niestety nie mogą liczyć na bajkowe ferie zimowe w górach czy wypoczynek nad morzem. Podpowiadamy, gdzie warto odpocząć i co zrobić, by pooddychać świeżym powietrzem.

Tegoroczne ferie zimowe wszystkie województwa będą miały w tym samym czasie, dlatego warto przemyśleć, który region wybierzesz. Na wstępie należy pamiętać, że sytuacja, w której znalazł się świat jest szczególna, dlatego warto zachować szczególną ostrożność i stosować się do zaleceń rządowych. Dzięki noszeniu maseczki oraz zachowanemu dystansowi możesz zminimalizować ryzyko zachorowania na koronawirusa. Miej zawsze pod ręką żel wirusobójczy lub bakteriobójczy i pamiętaj o higienie rąk.

Jednodniowe wyjazdy

Podczas urlopu warto stawiać na jednodniowe wyjazdy. Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a przy okazji będzie doskonałą szansą na chwilę oddechu. Warto zrobić research, który pozwoli odnaleźć w okolicy miejsca, o których być może nie miałeś pojęcia. Piękny las, w którym możesz zdjąć maseczkę z pewnością idealnie sprawdzi się na spacery. Cisza i spokój, a także brak bodźców zewnętrznych, które na co dzień powodują stres i dyskomfort z pewnością Cię wyciszą, a zmartwienia odejdą na dalszy plan.

Kiedy spadnie śnieg możesz wspólnie z rodziną wybrać się na wycieczkę, by pozjeżdżać na sankach lub jabłuszku. Za oknem brakuje białego puchu? Można wybrać się do pobliskiego miasta na spacer po starówce. W okresie świątecznym można podziwiać iluminacje oraz dekoracje świetlne, co sprawia, że na dłużej poczujemy klimat Bożego Narodzenia. Działanie gastronomii zostało okrojone do działania jedynie na wynos, dlatego warto wesprzeć ulubiony lokal i zabrać ze sobą potrawę, którą lubisz.

Domowe zacisze

Wiele osób docenia czas spędzony w domu. Jeżeli akurat planujesz kilka dni urlopu to warto po prostu odpocząć tak, jak lubisz najbardziej. Lubisz czytać, ale ostatnio nie miałeś czasu na lekturę? Zaparz ulubioną kawę lub herbatę i przenieś się do innego świata. Twoja szafa pęka od ubrań? Być może to czas na poświąteczne porządki i sprzedaż za pomocą aplikacji produktów, których nie nosisz. Razem z rodziną możesz spędzić miłe popołudnie? Wspólne granie w planszówki czy układanie puzzli lub tworzenie wszelkich rzeczy typu handmade to doskonała forma wspólnego relaksu z dzieckiem lub partnerem. Warto również zadbać o czas dla siebie. Odrobina relaksu i wyciszenia pozwoli Ci oderwać się od problemów w pracy.

Sytuacja, która trwa od prawie roku skutkuje tym, że coraz więcej osób pragnie odpoczynku i ucieczki. Warto zachować zdrowy rozsądek i postawić na swoje bezpieczeństwo, a aktywności wybierać z głową. Kiedy sytuacja się nieco uspokoi, będziesz mógł pojechać na wymarzone wakacje z najbliższymi, a wyjazd będzie perfekcyjny.

Może cię zainteresować: