PodróżoGranie

Przed Tobą niezwykle długa podróż. Telefon i powerbank naładowany w razie, gdyby jednak dostępu do prądu po drodze nie było. A kontakt ze światem trzeba mieć. Pojawia się więc pytanie, co tu robić w trakcie? Z pomocą przychodzą małe i kompaktowe gry planszowe.

Dobble – gra na spostrzegawczość i szybkość. Poćwiczysz z nią refleks. Gra polega na dopasowywaniu obrazków ze swojej karty, która akurat leży na stole. Kto pierwszy ten lepszy. Cała trudność polega na tym, że grafiki różnią się rozmiarem i położeniem. Zawsze pasuje tylko jeden symbol. Osoba, która jako pierwsza rozpozna obrazek i go nazwie może pozbyć się lub zabrać kartę. Wszystko zależy od tego, którą wersję wybierzesz. Kompaktowe wymiary sprawią, że zabierzesz ją wszędzie. Dostępna także w wersji Kids dla najmłodszych.

Takie życie – gra, w której przeżyjesz niesamowite historie. Każda karta zawiera niedokończone opowiadanie, a Twoim zadaniem jest odgadnąć, jaki był przebieg i finał tej przygody. Jeden z graczy czyta lakoniczne zdanie i odpowiada Tak/Nie na pytania, które zadają gracze. Tylko ten, który czyta historię, ma pełny opis zdarzenia i jest w stanie naprowadzić graczy na prawdziwy trop.

5 sekund – gra oparta na skojarzeniach. Na każdej karcie mamy zadanie, które wymaga wymienienia kilku rzeczy. Na całą odpowiedź masz właśnie tytułowe 5 sekund. Dzięki pustym kartom możesz wymyślać własne pytania. Gra 5 sekund jest dostępna w podstawowej wersji, edycji specjalnej oraz dla dorosłych – 5 sekund: bez cenzury i dla dzieci: 5 sekund: junior.

Trivial Pursuit – 6 kategorii pytań, kostka do losowania i karty. Tylko tyle zamknięte w małym pudełku. Gracz rzuca kostką i losuje kolor. Wybiera kartę i czyta pytanie odpowiadające kolorowi kategorii. Jeżeli odpowie dobrze, może rzucać jeszcze raz. Jego kolej kończy się wraz ze złą odpowiedzią i przechodzi na następnego gracza. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na jedno pytanie z każdej kategorii. Gra dostępna w różnych wersjach: Harry Potter, Przyjaciele, Polski Sport, Polska, Teoria Wielkiego Podrywu czy Domówka.

Story Cubes – to 9 kostek, a na każdej jej stronie inny obrazek. Rzucasz wszystkimi naraz i układasz historię na podstawie obrazka, który wylosowałeś. Idealna gra dla małych i dużych. Dostępna w kilku wersjach: Story Cubes: podróże, przygody, sekrety, akcje, fantazje, a dla dzieci z bajkowymi motywami: Scooby-Doo, Muminki albo Looney Tunes. Dostępny jest także szereg dodatków. Miksuj do woli i zostań podróżnym gawędziarzem.

Escape RoomMałe pudełko pełne zagadek. W środku stos kart i… nic więcej. Przez całą grę prowadzą Cię instrukcje na nich zapisane. Rozwiązuj zagadki i przejdź przez grę w jak najkrótszym czasie zupełnie tak, jak podczas zabawy w tradycyjnym escape room’ie. Od FoxGames są dostępne wersje: Skok w Wenecji, Atak na Londyn, Podróż w Czasie i Tajemnica Eldorado.

Uno – Do karty leżącej aktualnie na wierzchu stosu musisz dopasować jedną ze swoich kart. Gracze pozbywają się kart lub je dobierają. Zmieniaj kierunek kolejki, blokuj sąsiada i pogrążaj resztę za pomocą czarnych kart. Kiedy zostanie Ci ostatnia, nie zapomnij powiedzieć: Uno. W przeciwnym razie będziesz musiał dobrać dwie kolejne. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

Dla fanów klasycznych gier takich jak szachy czy chińczyk świetnie sprawdzą się ich magnetyczne wersje. Każdy pionek, dzięki magnesowi trzyma się planszy i nawet ostre zakręty, czy trzęsący się wagon pociągu nie przeszkodzi w graniu. Dla mobilnych oczywiście są dostępne aplikacje do grania z ludźmi z całego świata.

Małe, kompaktowe i praktyczne. Takie gry warto zabierać ze sobą w podróż. Oczywiście możesz ściągnąć odpowiednią aplikację i przenieść się do wirtualnego świata. Gry podróżne to jednak świetne rozwiązanie do samolotu i pociągu, na plażę czy po prostu piknik. Idealnie zajmą czas, niezależnie czy macie 20, czy 60 lat.

Może cię zainteresować: