Wakacyjny survival – czyli jak przygotować się na wakacje pod namiotem?

Wakacje na kempingu każdego roku przyciągają coraz więcej wczasowiczów. Szum drzew, bliskość natury i poczucie wolności to tylko parę powodów, które wpływają na rosnącą  liczbę chętnych. W związku z tym poniżej prezentujemy parę sposobów na udany kemping.

Odpowiedni nocleg

Mimo że kemping uchodzi za jeden z najtańszych sposobów na letni wypoczynek, warto wydać trochę pieniędzy na to, aby był również komfortowy. Jeśli decydujesz się na spanie w namiocie, pamiętaj, żeby wybrać model wodoodporny. Jego wielkość oraz cenę dostosuj do częstotliwości użytkowania, oraz liczby osób, które mają w nim nocować. Najważniejsze, żeby w pierwszej kolejności móc rozłożyć topik, czyli zewnętrzną część namiotu, a dopiero później sypialnie. Zwróć również uwagę na rozmieszczenie otworów wentylacyjnych – im wyżej, tym lepiej. Jeśli to Twój pierwszy namiot, podczas wyboru nie kieruj się wyłącznie ceną.  Tani, słabej jakości namiot może sobie nie poradzić w przypadku intensywnego deszczu, natomiast bardzo drogi, wielofunkcyjny model to czasami za dużo na parodniowy wyjazd raz w roku. Nie szalej również z wielkością. Pamiętaj, że do swojej dyspozycji otrzymujesz konkretny skrawek ziemi, na której musisz zmieścić nie tylko namiot, ale również samochód. Natomiast jeśli składanie i rozkładanie to dla Ciebie problem porównywalny z fizyką kwantową, postaw na model, który zrobi to za Ciebie.

wakacyjny survival, czyli jak przygotować się na wakacje pod namiotem

Co ze sobą zabrać?

Kontynuując namiotowy temat, warto zabrać dobrej jakości młotki, które pomogą nam wbić szpilki nawet w zaschnięte, twarde podłoże. Poza tym, jeśli wybierasz się na wakacje w lecie, dobrze jest zainwestować w przenośną lodówkę. Dzięki niej Twoje posiłki nie tylko nie zmienią stanu skupienia, ale również będą odpowiednio zabezpieczone — wiele osób zapomina, że nocując w pobliżu lasów, trzeba uważać na zwierzynę, która czasami ma ochotę zjeść kotlety schabowe na obiad. Poza tym należy pamiętać o karimacie bądź materacu, aby uchronić się przed okrucieństwem leśnego podłoża. Jeśli planujesz samodzielnie gotować, pamiętaj o zabraniu składanego stolika oraz przenośnych krzeseł. Być może brzmi to jak fanaberia, ale znacznie ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie. Nie zapomnij o najważniejszym, czyli spreju na insekty, bez niego mrówki i inne owady będą Cię straszyć każdej nocy. Jeśli wątpisz w odporność swojego namiotu, zabierz ze sobą samoprzylepne łaty, które pozwolą Ci szybko i bezboleśnie naprawić wszelkie ubytki.

Czystość

To akurat temat tabu. Większość osób kojarzy kempingi z brudem, brzydkim zapachem i stertą śmieci. Przyznajemy, takie sytuacje czasami się zdarzają, ale raczej należą do rzadkości. Aby utrzymać  czystość na zadowalającym poziomie, pamiętaj o miotle i szufelce, workach na śmieci oraz kapsułkach do prania. Obecnie większość kempingów zapewnia płatny dostęp do pralki, dzięki czemu będziesz mógł po każdym dniu zrobić pranie. Warto również zabrać sznurek do rozwieszania oraz klamerki, które znacznie przyspieszą całą akcję. Pamiętaj, że kemping to przede wszystkim sposób na relaks i odcięcie się od problemów, dlatego podczas pakowania kieruj się regułą złotego środka.

 

Może cię zainteresować: